Pagrindinės klaidos komunikuojant socialiniuose tinkluose

Kodėl iki šiol deramai neįdarbiname socialinių tinklų? Pagrindinės klaidos, kurias komunikuojant socialiniuose tinkluose pastebi skaitmeninės rinkodaros ekspertas, marketingo ir komunikacijos strategas Elvinas Jakimovas:

  1. Netinkamai suformuluoti prioritetai. Kiekviena žinutė turi turėti aiškų tikslą – pakviesti užsiregistruoti renginyje, pasirašyti peticiją, ateiti skiepytis ar padaryti kažkokį kitą veiksmą. Galima kelti tikslą ir “informuoti”, pavyzdžiui, apie pasikeitusias karantino taisykles, bet šalia turi būti aiškus skaičius, kokį kiekį ir kokių žmonių informuoti. Pavyzdžiui, tikslas – kad su atnaujintomis taisyklėmis susipažintų 300.000 vilniečių besinaudojančių Facebook. Tikslas – užregistruoti 300 mamų su mažais vaikais į renginį. Tikslas turi konvertuotis į tai, ką mes laikysime sėkme ir pasiektu rezultatu.
  2. Nenusistatoma su kuo norima kalbėti, todėl neteisingai pasirenkami kanalai. Kai turi aiškų tikslą – identifikuoji savo tikslinę auditoriją: vyresni žmonės, studentai, gyvūnų mylėtojai, mamos su mažais vaikais. Jei tau reikia, kad jaunimas įsitrauktų ir išsakytų nuomonę, pagirtų, tai Facebook tokio tikslo nepasieksi, turi eiti į Instragram, Snapchat ar TikTok.
  3. Facebook pas mus vis dar yra numeris vienas. Kodėl? Nes visi nori patekti į populiariausią naujienų portalus, populiariausią televiziją ir daugiausia vartotojų turintį socialinį tinklą. Bet jeigu norite pasiekti ne platųjų srautą, o tikslinę auditoriją – pavyzdžiui, verslą, žymiai efektyviau komunikuoti LinkedIn. Jei perkate reklamą, koks jums tikslas, kad ją matytų jums neaktuali visuomenės dalis.
  4. Pamirštamas komentarų laukas. Pastebiu, kad ypač viešasis sektorius „paleidžia“ žinutę ir nepalaiko tolesnės diskusijos. Ypač kai kalbama apie jautrias temas ir visi jaučia teisę išsakyti savo nuomonę. Jei žmogus nesulaukia grįžtamojo ryšio, pyksta, auga neigiamas komentatorių ratas. Visada reikia palaikyti dialogą, atsakyti į komentarus, nusimatyti resursus, kas atsakinės į vieną ar kitą klausimą, sureaguos į nuomonę. Tik tokiu būdu gali pasukti diskusiją sau naudinga linkme. Nereiki pamiršti, kad komentarus skaito 40-50 proc.   daugiau žmonių nei juos rašo. 
  5. Manymas, kad FB yra nemokamas. Naivu tikėtis, kad Facebooke pasieksi auditoriją už dyką. Žinoma, gali informaciją paskelbti, bet tai nereiškia, kad ji pasieks auditoriją.

Elvinas jau 14 metų sprendžia marketingo ir reklamos galvosūkius. Praktiški jo patarimai, kaip efektyviau įdarbinti socialinius tinklus:

Viešajam sektoriui – kovo 17 d. seminare;

Visiems – kovo 25 d.  Socialiniai tinklai – didžiausias komunikacijos kanalas internete. Kaip jį įdarbinti?

 

Elvinas Jakimovas