Ar mokame tinkamai bausti? Patarimai mylintiems tėvams. | Psichologė Laura Dubosaitė, balandžio 21 d. 12:00 val.

30.00

Mokymai vyks nuotoliniu būdu (Zoom)

Mokymų data ir laikas: balandžio 21 d. 12:00-13:00 val.

Trukmė: 1 val.

Liko 4

Kategorija:

Aprašymas

Ar mokame tinkamai bausti? Psichologės patarimai mylintiems tėvams.

Tėvai dažnai išgyvena jausmą, kad nežino, kur yra riba tarp meilės vaikui ir griežtumo. Kai esi mylintis tėtis ar mama labai sunku nusistatyti, kada ir kaip reikia reikalauti tam tikro elgesio, kaip taikyti vienodus standartus, kai vaikas pasielgia nederamai.

Psichologė Laura Dubosaitė pastebi, kad ypač dabar, kai tėvai turi papildomas pareigas dalyvauti vaikų ugdyme, jie pasijunta neturintys tinkamų priemonių arsenalo, ką daryti, jei vaikas elgiasi nederamai – yra įžūlus, nepadaro, ką yra pažadėjęs, nepagarbiai elgiasi su draugais ar mokytojais. Tėvai nereaguoja, kai reikėtų arba, atvirkščiai, reaguoja perdėtai. Jos įsitikimu, reikia mokytis ir mokėti bausti priimtinomis formomis, mažiausiai žalojančiomis vaiką, netaikant psichologinio smurtavimo.

Šiame seminare Laura pasidalins, kaip nustatomos elgesio taisyklės, kokie yra baudimo etapai, kokios bausmės neveikia ir kodėl, kokių problemų gali bausmės sukelti, kaip sumažinti neigiamas bausmių pasekmes ir padidinti jų poveikį.

„Pavyzdžiui, nerekomenduojama skirti ilgalaikių bausmių, tarkim, mėnesį laiko neleisite naudotis telefonu, nes jos neveikia. Skirdami bausmę mes tikime, kad nederamas vaiko elgesys nesikartos, tačiau matome, kad elgesys nepasikeičia. Tinkama bausmė leidžia pajusti nemalonias savo elgesio pasėkmes. Juk reikia, kad skyrus bausmę vaikas NE pyktų, o nesielgtų netinkamai“, – pasakoja Laura.

Kam skirtas seminaras?

  • Tėvams, auginantiems įvairaus amžiaus vaikus;
  • Mylintiems tėvams, kurie nori skatinti teigiamą vaikų elgesį.

Kas pasikeis po seminaro?

  • Geriau suprasite vaiko mąstymą;
  • Praplėsite tinkamų bausmių arsenalą – ne tik telefoną atimti ar kompiuterį uždrausti;
  • Suprasite, kodėl jūsų taikomos bausmės nepakeičia vaiko elgesio;
  • Auginsite laimingesnį vaiką, nes jo netraumuosite netinkamomis bausmėmis.

Laura Dubosaitė, psichologė, daugiau nei dvidešimt metų dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ji būsimiems režisieriams, aktoriams, muzikos, šokio profesionalams padeda įveikti scenos baimę, leidžia geriau pažinti save ir kitus. Svarbi Lauros darbo dalis – pagalba pedagogams. Laura jiems veda seminarus apie vaikų raidą ir informacijos priėmimą, reagavimą skirtingais vaiko gyvenimo etapais, taip pat tokiomis temomis – kaip atpažinti gabius vaikus ir su jais dirbti, kaip adekvačiai taikyti vaikams bausmes ir kodėl jos apskritai reikalingos.

 

Mokymai vyks nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuorodą atsiųsime į jūsų el. paštą likus 2-iems dienoms iki užsiėmimo.

Turite klausimų? Susisiekime: jolanta@goforward.lt, tel. 860470060