Lina Danienė: jei kyla noras pokyčiams, blogiausia – atidėlioti sprendimą

Jeigu kyla jausmas, kad esi įstrigęs, gyvenimas ir darbas nevyksta taip, kaip norisi, nereikia savęs raminti, kad praeis, susitvarkys ar bandyti atidėlioti sprendimą. Šias dvejones reikia priimti kaip ženklą, kad baigėsi vienas etapas ir norisi kažko daugiau. “Kiekvienas profesionalas su tuo susiduria. Reikia pripažinti poreikį pokyčiams ir jų neatidėlioti. Klausimą, kodėl man taip yra, reikia pakeisti klausimu, ką aš turiu padaryti, kad būtų geriau”, – sako profesinio augimo konsultantė Lina Danienė. 

 – Koks būtų tavo pirmas patarimas žmogui, kuris jaučia, kad galėtų labiau išnaudoti savo darbinį potencialą?

Pirmiausia – suprasti, iš kur kyla noras pokyčiams ir kokie mano kriterijai būsimiems pasirinkimams. Būtent aiškus kriterijų įsivardijimas leidžia nesuklysti – juk yra žmonių, kurie darbą keičia kas pusmetį ir vis neranda tinkamo.

Siūlau pradėti nuo savęs ir atsakyti į klausimus: Kas man suteikia pasitenkinimą? Kur aš panaudoju savo savo stiprybes? Kokios veiklos man lengvai sekasi? Kas užveda mano vidinius variklius? Kas man suteikia energijos?

Poreikiai skirtingi: vieniems reikia veiklų įvairovės, kitiems – svarbos. Gali paaiškėti, kad esate žmogus, kuris nori mokytis, bet šiame darbe neturi galimybės. O galbūt jums svarbi šeima, bet šiame darbe negalite suderinti darbo ir asmeninių poreikių. 

Kodėl mes nenueiname apie savo problemas pasikalbėti su vadovu? Nes patys sau neįsivardijame, ko konkrečiai norime. Mano taikoma metodika leidžia žmogui geriau pasižiūrėti į save.  Kartais paaiškėja, kad nereikia keisti darbovietės, užtektų tik keisti veiklos kryptis. 

Mes savo potencialą suvokiame kaip jausmą – galiu daugiau. Aiškumo, kas tas daugiau, suteikia gebėjimas įsivardinti savo stiprybes ir jas pritaikyti darbe. 

 – Ką tau pačiai suteikė ši metodika? Kaip pakeitė gyvenimą?

Man suteikė patvirtinimą, kad su manim viskas yra gerai. Tą patį girdėjau iš daugybės mokymų dalyvių. Man leido pamatyti savo stiprybes, prisiimti atsakomybę už jas. Mano stiprybės – įžvelgti naujoves ir perduoti kitiems, įtikinti jų nauda. 2005 m., dar dirbdama banke, pradėjau domėtis socialine atsakomybe. Pamačiau šių temų svarbą organizacijoms, kalbėjau su vadovais, kolegomis, keičiau organizacijos kultūrą. Supratau, kad aš ne šiaip įgyvedinu projektus, bet keičiu ateitį – metodika leido pamatyti savo darbų vertę ir įsivardinti prasmę.

Norite išbandyti Linos Danienės metodiką? ARTIMIAUSIUS MOKYMUS RASITE ČIA.

Lina Danienė